Statele din Golf furioase pe Trump

Statele din Golf sunt frustrate şi furioase din cauza modului în care Donald Trump gestionează războiul cu Iranul, relatează Sky News.

Acestea s-au plâns că nu au fost informate în prealabil cu privire la atacul din 28 februarie, ceea ce le-a lăsat nepregătite pentru valul de drone şi rachete iraniene care au bombardat ţările lor ca represalii, au declarat pentru Reuters oficiali din două ţări.

De asemenea, SUA au ignorat avertismentele lor că războiul va avea consecinţe devastatoare pentru întreaga regiune, au adăugat oficialii.

Unul dintre ei a spus că ţara  sa este furioasă că armata SUA nu le-a apărat suficient. Regiunea consideră că operaţiunea s-a concentrat pe apărarea Israelului şi a trupelor americane, a spus el, adăugând că stocul de interceptori al ţării sale se „epuizează rapid”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Câștigătorii surpriză din închiderea Strâmtorii Hormuz

    Piața energiei trece printr-o restructurare structurală pe fondul închiderii...

    The Atlantic: O copilărie fără chatboți va deveni un semn al elitei

    Capacitățile de bază ale inteligenței artificiale vor deveni un...

    Posturi de radio de spionaj ca in timpul celui de al doilea război mondial

    Agențiile de informații din întreaga lume încă folosesc radioul...

    Drona care a trecut prin România și s-a prăbușit in Bulgaria este ucraineană

    Drona care s-a prăbușit în zona fostului punct de...

    Cofondatorul Wikipedia: A devenit un instrument de propagandă al CIA

    Intr-un interviu acordat ziarului Berliner Zeitung, cofondatorul enciclopediei online...

    Articole relationate

    Categorii populare