Delirul fostului decan al Academiei SRI: „Dacă ăsta a fost cel care instruia studenții sereiști, vă dați sema cît de prost o fi fost repetentul clasei…”

Expertul Troncotă s-a trezit să slobozească în spațiul public că moartea generalului Dumitru Dumbravă (Dumnezeu să-l ierte) e suspectă, ar avea legătură cu nu știu ce interviu. Omul era grav bolnav de cancer de ani de zile, se știa de ceva vreme că e pe ducă, dar moartea lui e ”suspectă”. Dacă ăsta a fost cel care instruia studenții sereiști, vă dați sema cît de prost o fi fost repetentul clasei…, a scris pe Facebook jurnalistul Bogdan Tiberiu Iacob.

Cristian Troncotă a fost decan la Facultatea de Informații din cadrul Academiei Naționale de Informații iar in prezent este profesor universitar titular la Universitatea Lucian Blaga din Sibiu. De-a lungul timpului a avut numeroase afirmații controversate.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump vrea să își pună avocatul Procuror General

    Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a trimis luni Senatului...

    Expert militar ucrainean: Vom pierde un punct cheie in Donețk

    Situația de pe frontul din Ucraina rămâne extrem de...

    Președintele libanez refuză să se întâlnească cu Bibi

    Președintele libanez Joseph Aoun a declarat luni că va...

    Tomac anunță o parte din viitorii membri ai Guvernului

    Premierul desemnat, Eugen Tomac, a afirmat că Guvernul său...

    Articole relationate

    Categorii populare