spot_img
joi, 22 ianuarie, 2026
-1 C
București

Deputat ucrainean: Catastrofă, se duc spre Harkov

Pentru Forțele Armate ale Ucrainei, la Kupiansk, în Regiunea Harkov, se prefigurează o catastrofă, este de părere Mariana Bezuglaia, deputat al Radei Supreme, parlamentul Ucrainei.

În opinia politicianului, Ucraina riscă să piardă controlul asupra orașului Kupiansk, în timp ce autoritățile de la Kiev ignoră și ascund acest lucru.

„La Kupiansk se prefigurează o catastrofă, pe care au tot amânat-o timp de un an, iar acum este trecută sub tăcere la nivel decizional”, a scris Bezuglaia pe canalul său de Telegram.

Ea a adăugat că pentru armata rusă se deschide, de asemenea, o oportunitate de a elibera, pentru a doua oară, teritoriile din regiunea Harkov.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Scamatoria reducerii deficitului bugetar

    Incredibil. Reducerea "surpriza" a deficitului de la 8.4 la...

    DE RÂSU-PLÂNSU: Ministrul Fondurilor Europene povestește cu cine s-a întâlnit la Davos

    Ministrul Fondurilor Europene Dragoș Pâslaru, prezent cu delegația României...

    Țoiu ne aburește după palma Ucrainei

    O veste a căzut ieri ca un trăznet: a...

    Copenhaga: NU negociem vânzarea Groenlandei

    Ministrul danez de externe, Lars Løkke Rasmussen, a respins...

    Emisarul lui Trump pentru misiuni speciale: Serbia trebuie să urmeze calea americană, nu cea europeană

    Emisarul președintelui american Donald Trump pentru misiuni speciale, Richard...

    Articole relationate

    Categorii populare