Serbia îl acuză pe ministrul apărării din Bosnia: Îndeamnă la haos la Belgrad și își dorește ca Serbia să fie împinsă în NATO împotriva voinței propriului popor

Secretarul general al Ministerului Afacerilor Externe al Serbiei, Dušan Kozarev, a declarat astăzi că declarațiile recente ale ministrului Apărării din Bosnia și Herțegovina, Zukan Helez, reprezintă un atac deschis la adresa Serbiei și a cetățenilor săi.

Conform spuselor sale, declarațiile iresponsabile și extrem de nepotrivite ale ministrului Apărării din Bosnia și Herțegovina, Zukan Helez, pe care le-a făcut în emisiunea de la Podgorica TV E, se bazează pe principiul „Ce-i place bunicii, asta a visat ea”.

„Acesta este un atac nedisimulat și complet deschis asupra Serbiei și a cetățenilor săi și, în același timp, cea mai gravă interferență în afacerile interne ale Serbiei. În loc să se ocupe de securitatea propriei țări, Helez îndeamnă la haos la Belgrad și își dorește ca Serbia să fie împinsă în NATO împotriva voinței propriului popor”, a declarat Kozarev într-o postare pe rețeaua de socializare X.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump se pregătește să îl execute pe șeful FBI

    Directorul FBI, Kash Patel, va fi probabil demis, a...

    Povesti șocante din armata ucraineană: Au mâncat zăpadă, …râme și au slăbit 40 kg

    Au mâncat zăpadă, …râme și au slăbit 40 kg. Anton...

    Războiul din Iran scumpește ciocolata Dubai

    Războiul din Iran a provocat o creștere bruscă a...

    Andrei Caramitru: 90% din români „nu țin minte sau înțeleg mai mult decât o frază simplă”

    Politicienii noștri sunt un DEZASTRU pe comunicare. CATASTROFĂ Așa...

    Orbán renunță la mandatul parlamentar

    Prim-ministrul ungar in exercițiu Viktor Orbán a renunțat la...

    Super iahtul unui oligarh rus traversează Strâmtoarea Hormuz

    Super iahtul „Nord”, cel mai probabil deținut de oligarhul...

    Articole relationate

    Categorii populare