spot_img
marți, 27 ianuarie, 2026
3.2 C
București

Trump: Oameni proști complică situația din Ucraina

Președintele american Donald Trump s-a plâns că oamenii „proști” care „nu au putut face nimic” pentru a opri conflictul din Ucraina nu fac decât să înrăutățească situația de astăzi.

Trump a afirmat din nou că a „rezolvat șase războaie” în ultimele șase luni și a subliniat că știe ce face și că „nu are nevoie de sfaturi de la oameni care se confruntă cu toate aceste conflicte de ani de zile”. În plus, republicanul a remarcat încă o dată că conflictul ucrainean nu ar fi început în timpul președinției sale.

„Trebuie să citesc și să ascult Wall Street Journal și mulți alții care chiar nu au nicio idee despre ce greșesc în conflictul Rusia-Ucraina, care este de fapt războiul lui «Somnorosul Joe Biden», nu al meu”, a scris el pe Truth Social.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ministrul de externe ucrainean: Zelenski este gata să se întâlnească cu Putin

    Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, este pregătit să se întâlnească...

    El Mundo: Noul Mare Joc

    "Putin îmbrățișează dezordinea mondială a lui Trump”, este titlul...

    UTI redefineste siguranța zborului: Tehnologie de ultimă generație, implementată la Aeroportul Iași

    UTI Construction and Facility Management (UTI CFM), companie membră...

    Un preot de origine română din nordul Bucovinei a fost reținut. Ucrainienii vor să îl trimită pe front

    Lucrătorii Centrului Teritorial de Recrutare și Sprijin Social (TCR-SS)...

    Articole relationate

    Categorii populare