spot_img
marți, 24 februarie, 2026
6.1 C
București

BREAKING NEWS/ Șeful Pentagonului dă o veste proastă europenilor: Decizia privind prezența militară americană in Europa va fi luată in urma discuțiilor cu Moscova

Statele Unite nu au elaborat încă o decizie cu privire la nivelurile prezenței militare americane în continuare în Europa, aceasta urmând a fi luată în urma discuțiilor dintre Moscova și Washington, a declarat secretarul apărării, Pete Hegseth, după vizita sa în Panama.

„Aș începe doar prin a spune că singura persoană care va lua o hotărâre cu privire la structura forțelor americane în Europa va fi președintele Trump, comandantul șef. Vom continua să avem discuții în curs, inclusiv în contextul negocierilor dintre Ucraina și Rusia, despre care ar trebui să fie poziția noastră de forță pe continentul care se adresează cel mai bine intereselor americane, a spus Hethsehar. la o conferință de presă comună cu ministrul Securității Publice din Panama, Frank Abrego.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Germania vrea să controleze TikTok-ul european

    Rețeaua de socializare chineză TikTok ar trebui plasată în...

    Zelenski crede că fostul șef al Armatei și-a lansat campania prezidențială: Perchezițiile și amenințările

    Într-un interviu acordat AFP, președintele ucrainean Volodimir Zelenski și-a...

    Cum omoară ucrainienii școlile cu predare in limba română din regiunea Cernăuți

    Școlile cu predare în limba română din regiunea Cernăuți...

    Articole relationate

    Categorii populare