Omul cheie al lui Trump anunță „decizii cheie” despre Iran in februarie

Administrația noului președinte american Donald Trump va lua „decizii cheie” cu privire la Iran în cursul lunii februarie, iar momentul pentru aceasta a venit, a declarat consilierul său pentru securitate națională, Mike Waltz, la CBS.

Iranul se află acum într-o situație dificilă ca urmare a acțiunilor israeliene, deoarece forțele sale de apărare aeriană au fost distruse, grupul pro-iranian libanez Hezbollah a fost „decapitat” de o operațiune care a aruncat în aer pagere și walkie-talkie, iar liderul său Hassan Nasrallah a fost ucis/

„Și știi ce? Au făcut-o. Și acum acest lucru a dus la o șansă reală în Liban. Acest lucru a dus la căderea lui Assad. Acest lucru a dus la izolarea completă a Hamas. Întotdeauna au crezut că Hezbollah va veni în ajutor. Dar nu mai este cazul și cred că acesta este principalul motiv pentru care au făcut înțelegerea acum”, a spus Waltz.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Putin l-a sunat de ziua lui pe Trump: Liderul de la Casa Albă a spus că va îi va influența pe liderii ucrainieni și...

    Într-o conversație cu președintele rus Vladimir Putin, președintele american...

    Șeful CJ Botoșani, apropiat de Bolo: Este nevoie de un Guvern funcţional. Urgent! România nu are timp de pierdut

    Preşedintele Consiliului Judeţean Botoşani, liberalul Valeriu Iftime, consideră că...

    Politolog ucrainean: Europa e ruptă in privința relațiilor cu Rusia și Ucraina

    În Uniunea Europeană a apărut o divizare în privința...

    Articole relationate

    Categorii populare