Musk: Premierul britanic a trimis agenți in America pentru a interveni in timpul alegerilor

Miliardarul american Elon Musk a declarat că premierul Marii Britanii, Keir Starmer, ”a trimis agenți în America pentru a submina alegerile din Statele Unite”.

Așa a comentat antreprenorul și patronul companiei Tesla informația apărută pe X, potrivit căreia Starmer nu a fost invitat la ceremonia de învestire a președintelui ales al SUA, Donald Trump.

Musk, care face parte din echipa lui Trump, a spus anterior că Washingtonul trebuie să intervină și să-i „elibereze” pe locuitorii Marii Britanii, înlocuind guvernul de la Londra.

Cotidianul Financial Times este de părere că Musk analizează metode de destabilizare a guvernului laburist cu ajutorul aliaților săi.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Jean-Claude Van Damme, imaginea Festivalul Internațional de Film de la Niš din Serbia

    Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, l-a găzduit în această seară...

    New York Times și Financial Times: Criza alimentară bate la ușă

    Sistemul alimentar global depinde de comerțul neîntrerupt, energia accesibilă...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Sper ca nu ne oprim la merdenele

    de Adriana Stoicescu, judecător Sper ca nu ne oprim la...

    Fostul șef al Armatei ucrainiene: În loc să construim un stat ucrainean avem o republică oligarhică de clan

    Politicile guvernului ucrainean și situația din țară alimentează îndoielile...

    Iranul a descoperit un nou zăcământ de gaze estimat la câteva zeci de miliarde de dolari

    Ministrul iranian al industriei petroliere, Mohsen Paknejad, a declarat...

    Articole relationate

    Categorii populare