Marcel Ciolacu: O faimoasă guvernare de dreapta a făcut datorii de 200 de miliarde. Guvernul României plăteşte dobânzile şi ratele la datoriile făcute de către domnul Cîţu şi Guvernul USR-PNL

Candidatul USR la Preşedinţia României, Elena Lasconi, l-a întrebat pe candidatul PSD la aceeaşi funcţie, Marcel Ciolacu, care este exact suma pe care trebuie să o plătească fiecare copil din ţara asta, având în vedere datoriile României. Ciolacu a răspuns că fosta guvernare PNL-USR a făcut datorii de 200 de miliarde, iar în prezent se plătesc dobânzi şi rate.

”PSD, când a plecat de la guvernare a lăsat o datorie publică de 37 la sută şi un deficit bugetar de 2,7 la sută. A venit, cu tot respectul, doamna Lasconi, a venit o faimoasă guvernare de dreapta pe care vrea acum domnul Ciucă să o reunească. A făcut datorii de 200 de miliarde. În acest moment, Guvernul României plăteşte dobânzile şi ratele la datoriile făcute de către domnul Cîţu şi guvernul USR-PNL”, a răspuns Marcel Ciolacu, miercuri seară, la Antena 3.

Hot this week

Topics

Mai mult

    CIA: Iranul are intacte 70% din rachetele balistice și a făcut altele noi

    Agenția Centrală de Informații (CIA) a ajuns la concluzia...

    Impas in negocierile Serbia-MOL pentru preluarea NIS

    Ministrul sârb al Mineritului și Energeticii, Dubravka Đedović Handanović,...

    Zelenski ii avertizează pe liderii țărilor străine să nu participe la parada de 9 mai de la Moscova

    Președintele ucrainean Volodimir Zelenski i-a avertizat joi pe reprezentanții...

    Prăbușirea unei mari companii la Bursă care va afecta România

    Acțiunile producătorului american de electrocasnice Whirlpool, prezent în România...

    Americanii îl acuză pe ministrul adjunct al petrolului din Irak că vinde in secret petrol iranian

    Biroul pentru Controlul Activelor Străine (OFAC) din cadrul Departamentului...

    Articole relationate

    Categorii populare