Laburiștii britanici distrug pub-urile

Politicianul britanic și fostul lider al Partidului pentru Independența Regatului Unit, Nigel Farage, a anunțat că va înceta să mai meargă în pub-uri dacă Partidul Laburist, aflat la guvernare, va implementa un plan de interzicere a fumatului în aer liber, adică în fața pub-urilor.

Într-un articol de opinie pentru British Telegraph, el a scris că o posibilă interzicere a fumatului în grădinile pub-urilor sau pe trotuarul din fața pub-urilor va „distruge pub-ul tradițional pentru totdeauna”.

„Partidul Laburist își arată instinctele socialiste autoritare și mentalitatea de control de stat. În ceea ce mă privește, pur și simplu nu aș mai merge niciodată la pub dacă ar fi introduse aceste restricții”, a scris Farage.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Se strânge lațul in jurul lui Raed Arafat

    Procurorii militari au ridicat, vineri, documente și telefoane de...

    Cancelarul German: SUA și Israel nu vor învinge in Iran

    Cancelarul german Friedrich Mertz a declarat astăzi că se...

    Rubio: Zelenski minte

    Secretarul de stat american Marco Rubio l-a acuzat pe...

    Unguriii de la MOL au descoperit al doilea mare zăcământ de gaze in Pakistan

    O societate mixtă condusă de MOL Pakistan a descoperit,...

    Jumătate din flota de pescuit olandeză nu are motorină să pescuiască

    Cel puțin jumătate din flota de pescuit olandeză rămâne...

    China a descoperit zăcăminte mari de pământuri rare

    China a realizat progrese considerabile în ceea ce privește...

    Articole relationate

    Categorii populare