Erdogan: Macron m-a invitat la Jocurile Olimpice de la Paris. Nepoata mea mi-a spus: „Bunicule, nu te duce acolo, vor organiza o demonstrație LGBT!”. Nu m-am dus

Președintele turc Recep Tayyip Erdogan a declarat că a refuzat invitația colegului său francez Emmanuel Macron de a merge la Jocurile Olimpice de la Paris, deoarece nepoata sa l-a avertizat că ar putea promova LGBT acolo.

„Macron m-a invitat la Jocurile Olimpice de la Paris. Nepoata mea a spus: „Bunicule, nu te duce acolo, vor organiza o demonstrație LGBT!” Ea mi-a arătat materialul pregătit pentru deschidere. „Am spus: „Bine, nu mă duc”, a spus Erdogan.

Președintele turc a spus că se va plânge Papei cu privire la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Paris, unde organizatorii au arătat „lipsă de respect pentru întreaga lume creștină și musulmană”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Rareș Bogdan: 10 motive să iubești la nebunie America

    10 motive să iubești la nebunie SUA. La mulți...

    Putin îi transmite lui Trump de 4 iulie că Rusia a contribuit la independența SUA

    Președintele rus Vladimir Putin l-a felicitat pe omologul său...

    Mișcarea Chinei în Germania

    Mii de companii de nișă de dimensiuni medii, coloana...

    Rușii au cucerit ultima fortăreață ucraineană din Donbas

    Konstantinovka din RPD a format principala linie de apărare...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Suntem debaraua fraților Tate

    de Adriana Stoicescu, judecător Demența, fals numită Stat, are, de...

    The Big Short la București

    Cred că peste 10 ani România va fi în...

    Scandal cu bugetul UE: Germania vrea o reducere de 40%. ROMÂNIA AFECTATĂ MAJOR

    Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a îndemnat...

    Articole relationate

    Categorii populare