Sebastian Burduja: Faptul că după 45 de ani Ciprian Ciucu şi echipa sa construiesc un spital nou în Bucureşti trebuie să fie un semnal pentru toţi bucureştenii că se poate şi în Bucureşti

Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, că faptul că după 45 de ani Ciprian Ciucu şi echipa sa construiesc un spital nou în Bucureşti trebuie să fie un semnal pentru toţi bucureştenii că se poate şi în Bucureşti. El a criticat lipsa unei strategii în domeniul sănătăţii, în Bucureşti, a digitalizării în spitalele care ţin de Primăria Capitalei.

”Chiar dacă astăzi nu avem o strategie în domeniul sănătăţii, în Bucureşti, chiar dacă astăzi nu avem digitalizare în spitalele care ţin de Primăria Capitalei, chiar dacă astăzi nu avem infrastructură, echipamente şi de cele mai multe ori, din păcate, bucureştenii care merg într-un spital riscă să plece mai bolnavi decât au intrat în spitale (..) asta este realitatea tristă”, a arătat Burduja.

Hot this week

Topics

Mai mult

    România nu există in grupul țărilor europene importante din NATO: Polonia e

    Reprezentanții celor mai puternici cinci membri europeni ai NATO,...

    Jerusalem Post: Israelul discută returnarea teritoriilor libaneze sub controlul Beirutului

    Reprezentanții israelieni și libanezi, aflați la discuțiile de la...

    CS Drobeta este la un pas de promovare

    CS Drobeta este la un pas de promovarea în...

    Ungaria blochează aderarea accelerată a Ucrainei la UE

    Uniunea Europeană și-a revizuit planurile pentru negocierile de aderare...

    Guvernul german prăbușește Rheinmetall

    Acţiunile companiilor din sectorul apărării s-au prăbuşit miercuri după...

    Articole relationate

    Categorii populare