Nicolae Ciucă: Chiar îmi place această etichetă de politician atipic şi vreau să rămân aşa

Preşedintele Partidului Naţional Liberal (PNL), Nicolae Ciucă, a declarat marţi, într-o conferinţă de presă la Timişoara, că îi place „eticheta de politician atipic” şi că îşi doreşte să rămână astfel, să facă politică aşa cum crede el că este bine, „cu oameni, pentru oameni”.

Liderul PNL a răspuns astfel unei întrebări a presei referitoare la faptul că acea carte pe care o va lansa ar avea legătură cu intenţia sa de a candida la Preşedinţia României.

„Am văzut că mai mulţi colegi din alte partide mi-au spus că nu sunt din filmul acesta. Nici nu vreau să fiu din ‘filmul acesta’, ci vreau să fiu din filmul meu. Şi pentru că nu sunt perceput ca fiind un politician tipic mediului politic din România, chiar îmi place această etichetă de politician atipic şi vreau să rămân atipic şi să fac politică aşa cum cred eu că este bine şi cum consider eu că este bine să facem politică, cu oameni, pentru oameni, cu empatie şi dragoste faţă de oameni şi mai ales cu responsabilitate pentru ceea ce le spunem oamenilor şi cum ne angajăm să facem lucrurile pentru oameni”, a afirmat Nicolae Ciucă, într-o conferinţă de presă.

Liderul liberal a arătat că acea carte la care lucrează va fi o descriere a tot ceea ce vrea lumea să ştie despre el.

„Lipsind din acest peisaj atâţia ani, mi se pare un mijloc prin care se pot afla foarte multe lucruri despre un om. Cartea încă nu e terminată”, a mai menţionat preşedintele PNL. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump se pregătește să îl execute pe șeful FBI

    Directorul FBI, Kash Patel, va fi probabil demis, a...

    Povesti șocante din armata ucraineană: Au mâncat zăpadă, …râme și au slăbit 40 kg

    Au mâncat zăpadă, …râme și au slăbit 40 kg. Anton...

    Războiul din Iran scumpește ciocolata Dubai

    Războiul din Iran a provocat o creștere bruscă a...

    Andrei Caramitru: 90% din români „nu țin minte sau înțeleg mai mult decât o frază simplă”

    Politicienii noștri sunt un DEZASTRU pe comunicare. CATASTROFĂ Așa...

    Orbán renunță la mandatul parlamentar

    Prim-ministrul ungar in exercițiu Viktor Orbán a renunțat la...

    Super iahtul unui oligarh rus traversează Strâmtoarea Hormuz

    Super iahtul „Nord”, cel mai probabil deținut de oligarhul...

    Articole relationate

    Categorii populare