spot_img
vineri, 5 decembrie, 2025
11.6 C
București

Tomac: Orban și Tőkés sunt doi revizionisti care nu-și găsesc loc în Europa și s-au aciuat la Tușnad, de unde duc o propagandă provocatoare antiromânească, dincolo de orice limită

Orban și Tőkés sunt doi revizionisti care nu-și găsesc loc în Europa și s-au aciuat la Tușnad, de unde duc o propagandă provocatoare antiromânească, dincolo de orice limită.Declarațiile anticonstituționale la adresa României nu trebuie tolerate nicio clipă, iar Guvernul are obligația să acționeze ACUM, afirmă pe Faceboook europarlamentarul PMP Eugen Tomac.

Tot ceea ce fac Victor Orban și liderii extremiști maghiari este să creeze tensiuni în România pe teme legate de relația dintre majoritate și minoritate. László Tőkés și Victor Orban au venit în România pentru a transmite același mesaj pe care dorește să-l audă Kremlinul, despre tensiuni teritoriale.Este momentul să dăm dovadă de fermitate și de o abordare clară în apărarea Constituției, care spune clar și ferm că România este un stat național, suveran, independent, unitar și indivizibil, mai spune Tomac.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Campioana europeană a Ucrainei la sărituri în apă a cerut cetățenia rusă

    Campioana europeană a Ucrainei la sărituri în apă Sofia...

    FMI avertizează UE: Nu vă atingeți de activele înghețate ale Rusiei

    Fondul Monetar Internațional pledează pentru respectarea dreptului internațional în...

    Spania, avertisment de urgență privind ciocolata Milka

    Agenția Spaniolă pentru Siguranța Alimentară și Nutriție a emis...

    Articole relationate

    Categorii populare