Mickey Rourke la Oradea. Pe cine vrea să întâlnească

Celebrul actor american Mickey Rourke, premiat la Globurile de Aur și la BAFTA pentru rolul său din „The Wrestler”, pentru care a primit și o nominalizare la Oscar, a ajuns luni în Oradea, unde va filma pentru producția „21 de rubini”, regizată de preotul Ciprian Mega, transmite Ebihoreanul.

Mickey Rourke (70 de ani) a publicat, duminică, un mesaj pe Instagram, spunând că lucrează în această perioadă lucrează în țara lui Ilie Năstase, pe ale cărui meciuri de tenis se bucura să le urmărească. El a publicat și o fotografie cu „legenda tenisului românesc” pe un teren de tenis.

„Acum că lucrez în țara lui (n.r. – a lui Năstase), sper că noi doi vom apuca să ne întâlnim. Ultima oară când am fost în România am avut niște seri grozave în oraș împreună. Îl respect foarte mult ca pe un fost campion. Obișnuiam să mă bucur când îl vedeam jucând, mai ales când se enerva și nu știai ce va face. Sper că totul merge bine în viața ta și sper că vom apuca să ne vedem”, a scris Mickey Rourke.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump prelungește ridicarea embargoului asupra petrolului rusesc

    Administrația Trump ar putea anunța astăzi, 10 aprilie, o...

    Coreea de Sud dă intre 67 și 405 dolari la 70% din populație sprijin in criza energiei

    Adunarea Națională a Republicii Coreea (Coreea de Sud) a...

    CIA se bazează pe inteligența artificială

    Agenția Centrală de Informații a SUA (CIA) consideră că...

    Zelenski acuză că Parlamentul vrea să creeze haos

    Vladimir Zelenski a cerut „neutralizarea” forțelor politice care ar...

    Șeful de cabinet al lui Zelenski: Suntem aproape de un acord cu Rusia

    Șeful de cabinet al președintelui Ucrainei și principalul negociator...

    Articole relationate

    Categorii populare