Președintele Comisiei Juridice din Camera Deputaților, Laura Vicol, despre moțiunea USR pe Justiție: USR este total neadecvat la realitate

Deputatul PSD, Laura Vicol, președinte al Comisiei Juridice din Camera Deputaților, a comentat depunerea de către USR a moțiunii pe Justiție. Laura Vicol afirmă că inițierea unei astfel de moțiuni, care nu are nicio bază, într-un moment dificil pentru România, arată neadecvarea USR la realitățile zilei.
”Aș spune că moțiunea USR pornește prost începând cu titlul. Exact despre tancuri vor românii să audă la acest moment. Este dreptul USR să inițieze ce moțiune dorește, dar, dincolo de faptul că moțiunea pe Justiție nu are bază, și momentul este foarte prost ales. Și nu mă refer doar la situația regională complicată, ci și la prioritățile de zi cu zi ale românilor, care nu au nevoie de spectacol din partea USR, ci de soluții.
În fine, credința mea este că, în aceste momente complicate pentru România, ar trebui să uităm puțin de cine este în opoziție și de cine este la putere, să ne unim, să lucrăm împreună pentru a-i ajuta pe români. Sper să fie și credința colegilor din opoziție” susține Laura Vicol.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Americanii au spart 50 miliarde dolari în Iran

    Costul real al operațiunii americane împotriva Iranului este de...

    UE a suspendat finanțarea pentru Serbia

    Uniunea Europeană a suspendat finanțarea către Serbia din cauza...

    Trump anunță reducerea trupelor americane din Germania

    Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a declarat miercuri că...

    Trump: Ucraina a fost învinsă militar

    Ucraina a fost învinsă militar, a declarat președintele american...

    Bolo ar vrea să racoleze parlamentari pentru un guvern minoritar

    Premierul Ilie Bolojan a declarat, miercuri, la TVR, întrebat...

    Bolo il amenință pe Nicușor cu candidatura la prezidențiale

    Premierul Ilie Bolojan a afirmat, miercuri seară, că va...

    Articole relationate

    Categorii populare