Șeful liberal al CJ Timiș și-a tras Borsetă

Președintele liberal al CJ Timiș Alin Nica și-a mai tras un post de consilier personal, al șaselea, prin înființarea unui post nou. Anul trecut pentru că “prostul nu-i prost destul până nu e și fudul“, fiul satului Dudești a înființat și funcția de Director de Cabinet, care în realitate este tot un post de consilier personal, doar că titulatura dă bine pe cartea de vizită, scrie Buletin de Timișoara.

Dar haideți să vedem care sunt în prezent cei cinci consilieri personali, de “expertiza“ cărora beneficiază “cântărețul ratat“, care era, nu, conform retoricii de partid, “tânărul primar care și-a scos satul din sărăcie“:

  • Iosif Nicoară, zis “Borsetă“ – Director de Cabinet -fost comandant din Poliția de Frontieră, care-i „mulgea” pe șpăgarii din Moravița, detalii AICI;
  • Oana Dinulescu Șandru – soția deputatului penelist penal Cosmin Șandru, trimis în judecată de DNA pentru dare de mită, detalii AICI;
  • Vasile Ciuruș – al cărui frate este abonat la contracte pe bani publici cu primăriile Moșnița Nouă și Ghiroda;
  • Flaviu Iepan – fost șofer al președintelui CJ Timiș, Constantin Ostaficiuc, detalii AICI;
  • Viorel Coifan – 75 de ani, no comment. (Sursa: Buletin de Timișoara)

Hot this week

Topics

Mai mult

    Pfizer lovește România

    Conturile Romatsa au fost blocate azi în urma procedurii...

    Un nou drum se modernizează in Mehedinți

    Lucrările de modernizare a drumului județean DJ 671E, pe...

    Poliția din Drobeta Turnu Severin are sediu modern

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a participat la...

    CJ Mehedinți se digitalizează

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a semnat contractul...

    Copiii mehedințeni, locul 1 la Festivalul Internațional al Șahului în Școală

    Performanță remarcabilă pentru șahul mehedințean. La finalul lunii iunie,...

    Verișoara o dinamitează pe Maia

    „Ziarul de Gardă” (ZdG) a publicat luna trecută o...

    Lovitură pentru Bolo de la Tribunal

    Tribunalul București a dat, azi, prima lovitură judiciară serioasă...

    Articole relationate

    Categorii populare