Sute de antivacciniști austrieci, nemți și elvețieni au emigrat în Paraguay unde construiesc ”Paradisul Verde”: Refugiu în fața „tendințelor socialiste din economie și politică”și a „rețelelor 5G, a dârelor chimice (chemtrails), a mandatelor de vaccinare”

Sute de antivacciniști austrieci, nemți și elvețieni au emigrat în Paraguay, unde construiesc ”Paradisul Verde”. Numărul imigranților veniți în statul sud-american a crescut de la debutul pandemiei, spre îngrijorarea unor localnici, scrie The Guardian.

O comunitate întinsă pe 1.600 de hectare, numită Paradisul Verde. Ea se construiește în Caazapá, una dintre cele mai sărace regiuni din Paraguay. 

Populația acestei comunități este formată în mare parte din imigranți germani, austrieci și elvețieni. Ea ar trebui să crească în timp de la 150 la 3.000 de oameni, potrivit planurilor.

Site-ul proiectului precizează că paradisul va oferi un refugiu în fața „tendințelor socialiste din economie și politică”. Dar și în fața „rețelelor 5G, a dârelor chimice (chemtrails), a mandatelor de vaccinare”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    „Mini puterile de mijloc” și rolul lor in noua ordine mondială

    Țările cu influență limitată, dar cu o putere semnificativă...

    Aliatul ucrainean al lui Hitler reînhumat la Kiev

    Sub învăluirea nopții, un nou spectacol ucraineano-nazist s-a desfășurat...

    Adrian Năstase acuză afacerea din spatele prosumatorilor

    Aproape 300.000 de români au devenit prosumatori. Și-au instalat...

    Trump publică o fotografie cu Kim Jong Un: Avem relații excelente

    Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a publicat...

    Articole relationate

    Categorii populare