PSD: Dacă PNL și USR nu sunt capabile să rezolve criza pe care au creat-o soluția este ”întoarcerea la popor prin alegeri anticipate”

PSD susține, într-un comunicat de presă, că dacă PNL și USR nu sunt capabile să rezolve criza pe care au creat-o, atunci singura soluție este „întoarcerea la popor prin alegeri anticipate”.

PSD precizează că nu va susține din Parlament niciun guvern minoritar PNL, niciun guvern condus de PNL sau de USR-PLUS.

„PSD exclude categoric orice scenariu de acest fel. Iohannis și cele trei partide care au pierdut alegerile anul trecut sunt responsabile de criza pe care au creat-o. Dacă Iohannis nu e în stare să își facă treaba de mediator, singura soluție este să ne întoarcem la popor prin ALEGERI ANTICIPATE, pentru că actualul Parlament nu mai răspunde voinței populare, iar românii s-au lămurit cât de nocivi sunt PNL și USR+ pentru întreaga societate”, se mai arată în comunicatul PSD.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ținta: fostul șef al administrației lui Zelenski

    Biroul Național Anticorupție din Ucraina (NABU) și Procuratura Specializată...

    Revoltă a laburiștilor împotriva premierului Starmer

    Peste 50 de parlamentari laburiști i-au cerut prim-ministrului britanic...

    Baia de Aramă are piață modernă

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a vizitat noua...

    Sărbătoarea Liliacului la Ponoarele

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a participat la...

    Trump vrea ca Venezuela să devină al 51-lea stat al Statelor Unite

    Președintele american Donald Trump a declarat că „ia în...

    Banca Vaticanului și-a crescut profitul cu 55,5%

    Banca Vaticanului a anunțat astăzi, în cel de-al 14-lea...

    Articole relationate

    Categorii populare