spot_img
vineri, 6 februarie, 2026
2.4 C
București

Lider al clanului Sadoveanu, împușcat în cap în America de un alt interlop român

Unul dintre liderii temutului clan Sadoveanu a fost ucis, în Statele Unite, după ce a fost împușcat în cap de un alt interlop provenit din România. Bărbatul era urmărit internațional de autoritățile din România încă din 2018, după ce fusese condamnat, definitiv, pentru tâlhărie, dezvăluie Gândul.ro.

După moartea violentă a lui Emi Pian, a venit rândul unui alt lider interlop să-și piardă viața ca urmare a unor reglări de conturi. Este vorba despre Aurel Trandafir, zis Alișor, fiul lui Ion Trandafir, liderul incontestabil al temuților Sadoveni, care își au „cartierul general” în orașul ilfovean Chitila.

Conform anchetatorilor români, Aurel Trandafir era urmărit internațional din anul 2018, când a fost condamnat, definitiv, la 6 ani și 4 luni de închisoare pentru tâlhărie.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Urmează un nou val de proteste in Iran încurajate de prezența militară americană

    Un nou val de proteste antiguvernamentale ia amploare în...

    Ministru olandez de externe: Ne-am speriat singuri. Rusia nu va ataca Europa și NATO

    Ministrul olandez interimar al afacerilor externe, David van Weel,...

    Ucrainienii nu vor Liceul „Ștefan cel Mare și Sfânt”

    Inițiativa comunității românești din satul Utkonosivka (Erdek-Burnu), regiunea Odesa,...

    Sârbii râd de români: Inflația lor a fost 3,1%, România 8,6%

    În decembrie 2025, Serbia a înregistrat o inflație anuală...

    Bolo șantajează CCR

    Premierul Ilie Bolojan a trimis, azi dimineață, o scrisoare...

    Articole relationate

    Categorii populare