41,5% dintre copiii din România sunt supuși riscului de sărăcie și excluziune socială/Sebastian Răducanu: Cui îi pasă de aceste statistici? Liniștea acoperă scena politică. La Palatul Victoria este liniște, iar dinspre Cotroceni nu se aude nici măcar un zumzet

41,5% dintre copiii din România sunt supuși riscului de sărăcie și excluziune socială, țara noastră fiind pe primul loc în acest clasament sumbru la nivelul Uniunii Europene.Liniștea acoperă scena politică. La Palatul Victoria este liniște, iar dinspre Cotroceni nu se aude nici măcar un zumzet, a scris pe Facebook senatorul PSD de Timiș Sebastian Răducanu.

Cui îi pasă de aceste statistici? Premierului cu siguranță nu, este prea ocupat să meargă la Vila Lac 1 pentru intense negocieri spre “binele românilor”.Ce spuneți domnule președinte, Klaus Iohannis? Minte Oficiul European de Statistică sau a fost pus de forțele răului să ascundă adevărul ascensiunii economice “big time”?, mai afirmă Răducanu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Brâncuși, 107 milioane dolari

    Lucrarea ”Danaidă”, realizată de Constantin Brâncuși în 1913, a...

    Românii au cheltuit in primele 3 luni din 2026 in afară țării 2,1 mld euro

    Per total, românii au lăsat în primul trimestru din...

    Trump amână atacarea Iranului

    Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a anunțat...

    Președintele croat refuză să îl accepte pe noul ambasador israelian

    Președintele croat Zoran Milanovic a anunțat luni că refuză...

    Cum omoară UE industria auto germană

    Industria auto germană s-a confruntat cu noi dificultăți în...

    Ministru spaniol, sex cu 2 prostituate românce in sediul Guvernului

    José Luis Ábalos, fostul ministru spaniol al Transporturilor, este...

    Români angajați de Iran pentru a înjunghia un jurnalist la Londra

    Un grup de bărbați români care acționau în numele...

    Articole relationate

    Categorii populare