2 militari germani care lucrează pentru NATO agresați in Olanda: Jos NATO

Doi soldați germani, membri ai sediului operațional NATO din Brunsum, în sud-estul Olandei, au fost atacați luni seară în apropierea hotelului în care erau cazați, potrivit unui comunicat al poliției olandeze.

Conform informațiilor disponibile, soldații erau îmbrăcați civil când au fost opriți într-o zonă forestieră de un grup de aproximativ opt până la zece bărbați mascați.

Atacatorii i-au hărțuit mai întâi verbal și i-ar fi cerut bani, apoi au strigat mesaje anti-NATO.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Articole relationate

    Categorii populare